Voorbereiding nieuwbouw De Kule start binnenkort
In april 2026 start de voorbereiding voor de bouw van elf sociale huurwoningen aan De Kule in Den Oever. De gemeente Hollands Kroon en woningbouwvereniging Beter Wonen hebben hiervoor de anterieure overeenkomst getekend. Daarmee liggen de afspraken over de samenwerking en kosten vast voor de uitvoering van het project.
Waar
Beter Wonen bouwt de woningen op het terrein waar vroeger de school De Totebel stond. De nieuwe, levensloopbestendige woningen sluiten goed aan bij de behoefte in het dorp: betaalbare woningen voor verschillende leeftijden en levensfasen.
Het terrein heeft al een woonbestemming en maakt deel uit van een plan dat hier al langer ligt. De nieuwe woningen vervangen een woningbouwplan dat destijds niet is uitgevoerd. De grond is al in eigendom van Beter Wonen. Er loopt nog een juridische procedure tegen de verleende vergunning.

Elf woningen
Het plan bestaat uit een rij van acht woningen en een rij van drie woningen. Het betreft laagbouwwoningen met één verdieping en een kap. In het plan is bovendien gezorgd voor voldoende parkeergelegenheid voor toekomstige bewoners. Ook de huidige parkeerruimte op en rond het terrein wordt gecompenseerd.
Wat merkt de buurt de komende tijd?
- De tijdelijke speeltoestellen zijn van het grasveld verwijderd.
- Aannemer Jorritsma Bouw plaatst bouwhekken en het terrein wordt afgesloten.
- De parkeervakken blijven voorlopig beschikbaar. Dit verandert pas wanneer de bouw echt begint.
Omwonenden hebben hierover al een brief ontvangen.
Wanneer
Start voorbereiding bouw
April 2026
Start bouw
Onder voorbehoud voorjaar 2026
Oplevering woningen
2027
Deel via: