Woningbouw Wieringerwaard-Oost, Wieringerwaard
Wij zetten een belangrijke stap om het woningaanbod in Wieringerwaard te vergroten. Er is een groot tekort aan woningen. Daarom willen wij de bouw van nieuwe woningen versnellen.
Een van de plekken waar dit gebeurt is het weiland ten oosten van de voetbalvelden in Wieringerwaard. In juli 2025 heeft de gemeenteraad geld beschikbaar gesteld om deze grond aan te kopen. Het doel is om hier een nieuwe woonwijk te maken. De aankoop is bijna afgerond. De grond heeft nu nog een agrarische bestemming.
70 woningen
In eerst instantie is het de bedoeling om hier versneld 70 woningen te ontwikkelen. De nadruk ligt op sociale en betaalbare huisvesting. Op langere termijn biedt de locatie mogelijkheden voor meer woningbouw en / of andere voorzieningen. Met dit project willen wij inspelen op de lokale woonbehoefte en bijdragen aan een leefomgeving die ook in de toekomst goed blijft.

Meedenken over nieuwe woningen Wieringerwaard-Oost
We werken nu aan een stedenbouwkundig plan. De inbreng van inwoners is hierbij belangrijk.
Op woensdag 14 januari 2026 organiseren wij een 2e inwonersavond. Tijdens deze bijeenkomst presenteren we het 1e ontwerp van het plan voor Wieringerwaard-Oost. We horen graag wat inwoners en belanghebbenden van het ontwerp vinden en welke aandachtspunten er zijn. Zo kunnen we het plan goed aan laten sluiten op de omgeving.
