Nieuwe vaarroutes geopend in Hollands Kroon

26 mei 2025, 13.00

Er zijn drie nieuwe kano- sup- en kajakroutes in Anna Paulowna, Den Oever en Kolhorn. Op zaterdag 24 mei 2025 zijn de nieuwe vaarroutes feestelijk geopend in Kolhorn.

Bewegen in de natuur

De gemeente wil inwoners stimuleren om meer te bewegen in de buitenlucht. Met deze routes wordt dat nog leuker en makkelijker. Sport, natuur en ontspanning komen zo samen en is geschikt voor jong en oud.

Wethouder Mary van Gent was op de feestelijke dag aanwezig en opende de nieuwe vaarroutes:

Opening nieuwe vaarroutes in Kolhorn 24 mei 2025 - Mary van Gent

Deze vaarroutes zijn een prachtige manier om onze natuur te beleven. Ik hoop dat veel mensen hiervan gaan genieten.

Wethouder Mary van Gent

Samen gewerkt aan dit project

De nieuwe vaarroute is mogelijk gemaakt dankzij een Europese subsidie (LEADER), via de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland. De gemeente werkte hierbij samen met Team Sportservice Noordkop en het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier.

Nieuwsgierig naar de nieuwe vaarroutes?

De drie routes zijn als volgt:

  • een route tussen Den Oever en de Haukes;
  • een route van Ewijcksluis naar Anna Paulowna;
  • en een route rondom Kolhorn.
  • Klik op de afbeelding voor een vergroting. De rode stippen op de kaart geven de locaties aan waar de steigers geplaatst zijn.