Nazomeren in Niedorp: geniet van tuinen, kunst, muziek en meer

3 augustus 2026, 14.38
Nazomeren in Niedorp. Foto van een bronzen beeld van een vrouw in een tuin.

Nazomeren in Niedorp is een jaarlijks evenement in de negen dorpen van de voormalige gemeente Niedorp in de Kop van Noord-Holland. Tijdens dit gratis evenement kunt u genieten van prachtige tuinen, kunst, muziek, fotografie, musea en allerlei mooie zomerse activiteiten.

Voor ieder wat wils

Op zaterdag 15 en zondag 16 augustus bent u van 10.00 tot 17.00 uur van harte welkom in de dorpen. Op verschillende locaties ontdekt u bijzondere tuinen, musea, kunst- en fototentoonstellingen, muziekoptredens en nog veel meer. Er is volop te beleven voor jong en oud.

De deelnemende dorpen zijn:

  • Barsingerhorn
  • Kolhorn
  • Haringhuizen
  • Winkel
  • Lutjewinkel
  • Oude Niedorp, Verlaat en Langereis
  • Nieuwe Niedorp
  • ’t Veld
  • Zijdewind

Op de website van Nazomeren in Niedorp vindt u een handig overzicht van alle deelnemende locaties.

Handige flyer

Wilt u alle locaties gemakkelijk bij de hand hebben? Download dan de flyer van Nazomeren in Niedorp. De flyer is ook verkrijgbaar bij de deelnemers.

Geschiedenis

Nazomeren in Niedorp begon in 1997 als een klein evenement met 20 deelnemers in drie dorpen. Door de jaren heen groeide het uit tot een populair evenement met ongeveer 150 deelnemers op ruim 100 locaties. Bezoekers genieten van tuinen, kunst, cultuur en muziek. Alleen in 2020 en 2021 ging het evenement niet door vanwege corona. Dit jaar vindt de 29e editie plaats, op 15 en 16 augustus. Elk jaar trekt het evenement weer veel deelnemers en bezoekers.

Kom en geniet van de gastvrijheid van de inwoners van deze dorpen!

We zien u volgend jaar heel graag terug. In 2027 is Nazomeren in Niedorp op 21 en 22 augustus.

Links