Compensatie OZB voor verenigingen en stichtingen

Heeft uw vereniging of stichting een eigen gebouw of accommodatie in de gemeente Hollands Kroon? Dan betaalt u waarschijnlijk onroerendezaakbelasting (OZB).

De OZB voor niet-woningen is verhoogd. Daardoor zijn de kosten voor sommige verenigingen en stichtingen gestegen. De gemeente wil voorkomen dat dit ten koste gaat van activiteiten voor inwoners. Daarom kunt u mogelijk compensatie aanvragen voor de hogere OZB.

Compensatie aanvragen

U kunt de compensatie aanvragen via het aanvraagformulier. Deze informatie heeft u in ieder geval nodig:

  • Het OZB‑aanslag document. Dit heeft u waarschijnlijk per post ontvangen. U kunt dit inscannen en uploaden.
  • De KVK‑gegevens van uw vereniging of stichting.
  • Rekeningnummer van de vereniging of stichting.
  • Het aanslagnummer van de OZB.

Veelgestelde vragen

De regeling is bedoeld voor verenigingen en stichtingen met een eigen accommodatie in Hollands Kroon die OZB betalen voor een niet-woning. Dit zijn bijvoorbeeld:

  • sportverenigingen;
  • dorpshuizen of buurtcentra;
  • maatschappelijke stichtingen met een eigen gebouw.

De gemeenteraad heeft besloten dat verenigingen en stichtingen compensatie kunnen krijgen voor de hogere OZB. Deze regeling geldt met terugwerkende kracht voor de jaren 2025 tot en met 2030.

  • Voor 2025 worden organisaties met terugwerkende kracht gecompenseerd.
  • Voor de jaren daarna wordt de compensatie verrekend via de regeling.

Voor het huidige jaar werkt het in de praktijk hetzelfde als in 2025: de vereniging of stichting betaalt eerst de OZB-aanslag die zij heeft ontvangen. Daarna wordt de compensatie uitgekeerd. 

Nee. U vraagt de compensatie aan voor 2026 en de gemeente beoordeelt of uw organisatie in aanmerking komt. De toekenning is voor de komende jaren tot en met 2030. Daarnaast wordt de compensatie ook met terugwerkende kracht voor 2025 toegekend.

De regeling is bedoeld voor verenigingen en stichtingen met een eigen accommodatie die zelf OZB betalen.

De compensatie is bedoeld voor de verhoging van de OZB voor maatschappelijke organisaties. De gemeente beoordeelt per aanvraag hoeveel compensatie wordt toegekend.

Na het indienen van uw aanvraag beoordeelt de gemeente uw aanvraag. Daarna ontvangt u een besluit van het college.